Antysmogowy Szal SmoGa Dziecko

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 129,00 zł 129.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Smoga Manufaktura Szczecin
Kod produktu: SDsz-18

Opis

LOGO 

 WYSOKA JAKOSC

CHUSTY I SZALIKI ANTYSMOGOWE Z WYMIENNYM FILTREM WĘGLOWYM N99

PRZEZNACZENIE

 Chusta (szal) firmy SmoGa przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed cząstkami stałymi i ciekłymi takimi jak: pył, dym, mgły i aerozole, smog.

Chusta (szal) jest kompletnym sprzętem ochronnym gotowym do natychmiastowego użycia, wyposażona w wymienny filtr węglowy. Jest ona przeznaczona indywidualnie dla danej osoby i nie może być odstępowana innym.

Chusta (szal) SmoGa nie jest środkiem ochrony indywidualnej w rozumieniu Dyrektywy 89/686/EWG i nie może być stosowana w warunkach wymagających certyfikowanych środków ochrony indywidualnej 

SPOSÓB DZIAŁANIA 

Chusta (szal) antysmogowa zbudowana jest z części twarzowej wykonanej z materiału filtrującego oraz akcesoriów pomocniczych w zależności od modelu, takich jak wymienny filtr węglowy N99, wbudowanego noska dostosowującego się do rozmiaru danej twarzy podtrzymującego chustę na twarzy. Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał filtracyjny (filtr), gdzie jest oczyszczane, a wydychane powietrze usuwane jest na zewnątrz przez materiał części twarzowej . Materiał chusty (szala) SmoGa z częścią filtracyjną podczas użytkowania powinien ściśle przylegać do twarzy. Oddychanie w chuście (szalu) oczywiście nie jest tak swobodne jak bez niej, dyskomfort nie pojawi się w przypadku regularnego równomiernego oddychania, może natomiast pojawić się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, gdy oddech jest przyspieszony i pogłębiony.

 

FILTR I JEGO SKUTECZNOŚĆ 

Chusta (szal) SmoGa wyposażona jest w pięciowarstwowy, certyfikowany, wymienny filtr z wkładką z aktywnego węgla N99 (HEPA). Filtr N99 - najwyższa skuteczność filtracji-  rozmiary S i M/L. Filtr  przeznaczony do masek, szali i chust antysmogowych SmoGa. Zatrzymuje zdecydowaną większość pyłów w tym PM 10 i PM 2.5, także wiele substancji biologicznych (pyłki, wirusy) oraz innych zanieczyszczeń gazowych tworzących smog. N99 w skali NIOSH- The National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH) - Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.Wymienny filtr z aktywnym węglem N99  przeznaczony do odzieży antysmogowej SmoGa. Zadaniem filtra N99 jest ochrona dróg oddechowych. Zatrzymuje on na sobie 99% szkodliwych pyłów (w tym PM2.5 i PM10), kurz, spaliny, zaś warstwa węgla aktywnego absorbuje lotne związki organiczne dwutlenek siarki, tlenki azotu itp.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Chusta (szal) SmoGa nie dostarcza tlenu. Nie stosować w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 17 %). Nie używać w  przestrzeniach o niewielkiej kubaturze, zwłaszcza nie przewietrzanych, takich jak kanały, studzienki, zbiorniki itp. Nie stosować jeśli rodzaj, stężenie i właściwości substancji szkodliwych nie są znane. Nie używać podczas gaszenia pożaru. Chusta (szal) nie jest zalecana dla dzieci poniżej 3 roku życia. Dzieci mogą korzystać z chusty (szala) tylko pod nadzorem rodziców/opiekunów.

 

SPOSÓB NAKŁADANIA I UŻYTKOWANIA CHUST, SZALI

Przed użyciem chusty (szala) SmoGa, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone, szczególnie część filtrująca. Chusty (szale) uszkodzone nie mogą być użyte. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania chusty(szala) powinien przebiegać wg następującego schematu:

 
  1. Umieść filtr węglowy w kieszeni chusty w miejscu przeznaczonym na filtr
  2. Zahacz gumkę za uszy, w celu lepszego dopasowania chusty, szala do twarzy
  3. Przed założeniem chusty, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie chusty do twarzy i większą skuteczność ochronną, umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos.
  4. Następnie zarzuć chustę owijając się nią. W przypadku nieszczelności wyregulować pozycję chusty SmoGa, zacisk nosowy.
 instrukcja szale chusty antysmogowe

PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA 

Wkład węglowy zachowuje skuteczność przez około 50 godzin, w zależności od intensywności używania i stopnia zanieczyszczenia powietrza. Warstwy filtra wykonane z włókniny, zatrzymującej większość pyłów zachowują trwałość dłużej. Wymiana filtra jest czynnością bardzo prostą, wystarczy odchylić materiał w wewnętrznej części chusty, wyjąć zużyty filtr i wymienić na nowy. 

CZYSZCZENIE CHUSTY, SZALI

Chustę (szal) należy prać ręcznie w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z mydłem. Przed praniem  należy wyjąć filtr węglowy. Suszyć w stanie rozwieszonym po każdym praniu.

 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Chusta/szal antysmogowy SmoGa, 2 filtry N99 gratis, instrukcja obsługi.

 

PRODUCENT 
SmoGa
G2S ANNA JEZIERSKA
UL SIERPOWA 5/13
70-016 SZCZECIN
REGON: 321284144
Tel. (+48)  530747576  Tel. (+48) 609063827
 
e-mail: smoga@smoga.pl
  www. smoga.pl

 

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

10 grudnia 2018

Szal wygląda bardzo ładnie, dziecko chce nosić i chroni przed smogiem. Polecam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl