SmoGa filtr N99 rozmiar M pakiet 10 sztuk

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 4 dni robocze
Cena: 130,00 zł 130.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Rozmiar M - 12x8 cm - do masek, chust, szali  o rozmiarze M

Wymienny 5 warstwowy filtr N99 z warstwą węgla aktywnego oraz z materiałem typu spunbond - (medyczna włóknina texfil, stosowana do art. higienicznych,  odzieży ochronnej i medycznej ) - wysoka skuteczność filtracji.

 • mata filtracyjna o klasie filtracji F9 zgodna z normą PN EN 779:2012.
 • certyfikowana mata z węglem aktywnym o odpowiedniej gramaturze i nasyceniu. Odpowiada ona za wychwytywanie szkodliwych związków organicznych i chemicznych
 • Pozostałe warstwy ochronne zrobione z włókniny medycznej nie zawierają kleju oraz substancji SVHC z listy kandydackiej Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA)

N99 – gwarantuje ochronę przed mikrocząsteczkami na poziomie 99%.  Filtr SmoGaN99  zatrzymuje takie zanieczyszczenia jak:

 • pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10 (smog) 

 • Pyłki roślin

 • Kurz 

 • Pył węglowy

 • Spaliny

 • Dym tytoniowy 

Filtr w zależności od zanieczyszczenia powietrza wystarcza na 8-10 h użytkowania (czyli na tydzień, gdy maska używana jest po 1,5 h dziennie). Nie należy tego czasu przekraczać, gdyż pod wpływem wilgoci mogą zacząć się w nim rozwijać groźne dla układu oddechowego bakterie i drobnoustroje.  W celu prawidłowego działania filtra bardzo ważne jest właściwe dopasowanie maski, szal, chusty oraz regularna wymiana filtrów.

 

 

Filtry stosowane w produktach SmoGa zostały przebadane przez niezależny instytut badawczy: Nelson Laboratories

 

 Rodzaj Testu

Wyniki

Norma Nelson Laboratories

Raport

  Metoda Pomiarowa

Efektywność filtracji cząstek (PFE) filtr N99

99.71% dla cząstek o rozmiarze 0.1 um

ASTM F2299

Link

Link

 

Nelson Laboratories jest wiodącym w branży, globalnym dostawcą usług testowania i doradztwa laboratoryjnego. Wykonują ponad 400 rygorystycznych mikrobiologicznych i analitycznych testów laboratoryjnych w przemyśle medycznym, farmaceutycznym i tkankowym. 

Według wyników badań przeprowadzonych przez  Nelson Labs: 

 • efektywność filtrów dla cząsteczek o wielkości 0.1 mikrona wynosi 99% (PM 0.1),

 • efektywność filtrów dla cząsteczek o wielkości 0.1 mikrona w warunkach wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności (85%) wynosi 99% (PM 0.1)

 • dla filtrów N99 efektywność dla cząsteczek o wielkości 0,1 mikrona wynosi  99% czyli zatrzymują co najmniej 99% spośród cząstek wielkości 0.1 mikrona (PM 0.1)

 • Filtry N99 zabezpieczają przed wirusami oraz bakteriami – wskaźnik zatrzymania wirusów i bakterii wynosi 99%

Ważne

Skuteczność antywirusową filtr zachowuje przez ok 8- 10 h użytkowania (czyli na tydzień, gdy maska używana jest po 1,5 h dziennie). Skuteczność antysmogową filtr zachowuje przez ok 50 h w zależności od zanieczyszczenia powietrza. Nie należy tego czasu przekraczać, gdyż pod wpływem wilgoci mogą zacząć się w nim rozwijać groźne dla układu oddechowego bakterie i drobnoustroje. W celu prawidłowego działania filtra bardzo ważne jest właściwe dopasowanie maski, szala, chusty oraz regularna wymiana filtrów węglowych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl