Antysmogowy Szal SmoGa Damska

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 129,00 zł 129.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.5
Producent: Smoga Manufaktura Szczecin
Kod produktu: AS1

Opis

 

 

CHUSTY I SZALIKI ANTYSMOGOWE Z WYMIENNYM FILTREM WĘGLOWYM N99

PRZEZNACZENIE

                Chusta (szal) firmy SmoGa przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed cząstkami stałymi i ciekłymi takimi jak: pył, dym, mgły i aerozole, smog.

Chusta (szal) jest kompletnym sprzętem ochronnym gotowym do natychmiastowego użycia, wyposażona w wymienny filtr węglowy. Jest ona przeznaczona indywidualnie dla danej osoby i nie może być odstępowana innym.

Chusta (szal) SmoGa nie jest środkiem ochrony indywidualnej w rozumieniu Dyrektywy 89/686/EWG i nie może być stosowana w warunkach wymagających certyfikowanych środków ochrony indywidualnej 

SPOSÓB DZIAŁANIA 

Chusta (szal) antysmogowa zbudowana jest z części twarzowej wykonanej z materiału filtrującego oraz akcesoriów pomocniczych w zależności od modelu, takich jak wymienny filtr węglowy N99, wbudowanego noska dostosowującego się do rozmiaru danej twarzy podtrzymującego chustę na twarzy.

Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał filtracyjny (filtr), gdzie jest oczyszczane, a wydychane powietrze usuwane jest na zewnątrz przez materiał części twarzowej .

Materiał chusty (szala) SmoGa z częścią filtracyjną podczas użytkowania powinien ściśle przylegać do twarzy.

Oddychanie w chuście (szalu) oczywiście nie jest tak swobodne jak bez niej, dyskomfort nie pojawi się w przypadku regularnego równomiernego oddychania, może natomiast pojawić się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, gdy oddech jest przyspieszony i pogłębiony.

 

FILTR I JEGO SKUTECZNOŚĆ 

Chusta (szal) SmoGa wyposażona jest w wielowarstwowy filtr z wkładką z aktywnego węgla (N99 w skali NIOSH), dzięki czemu zatrzymuje nie tylko zdecydowaną większość pyłów o wielkości powyżej 0,3 mikrometra (w tym PM 10 i PM 2.5) lecz także wiele substancji biologicznych (pyłki, wirusy) oraz innych zanieczyszczeń gazowych tworzących smog. Bardzo ważne jest właściwe dopasowanie chusty oraz regularna wymiana filtrów węglowych, które z czasem tracić będą swoje właściwości, po wymianie wówczas skuteczność masek wzrasta.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 

Chusta (szal) SmoGa nie dostarcza tlenu. Nie stosować w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 17 %). Nie używać w  przestrzeniach o niewielkiej kubaturze, zwłaszcza nie przewietrzanych, takich jak kanały, studzienki, zbiorniki itp. Nie stosować jeśli rodzaj, stężenie i właściwości substancji szkodliwych nie są znane. Nie używać podczas gaszenia pożaru.

Chusta (szal) nie jest zalecana dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Dzieci mogą korzystać z chusty (szala) tylko pod nadzorem rodziców/opiekunów.

 

SPOSÓB NAKŁADANIA I UŻYTKOWANIA CHUST, SZALI
  
Przed użyciem chusty (szala) SmoGa, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone, szczególnie część filtrująca. Chusty (szale) uszkodzone nie mogą być użyte.
W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania chusty(szala) powinien przebiegać wg następującego schematu:
 instrukcja szale chusty antysmogowe
  1. Umieść filtr węglowy w kieszeni chusty w miejscu przeznaczonym na filtr
  2. Zahacz gumkę za uszy, w celu lepszego dopasowania chusty, szala do twarzy
  3. Przed założeniem chusty, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie chusty do twarzy i większą skuteczność ochronną,,umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos.
  4. Następnie zarzuć chustę owijając się nią. W przypadku nieszczelności wyregulować pozycję chusty SmoGa, zacisk nosowy.
  
PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA 
Wkład węglowy zachowuje skuteczność przez około 6-10 godzin, w zależności od intensywności używania i stopnia zanieczyszczenia powietrza. Warstwy filtra wykonane z włókniny, zatrzymującej większość pyłów zachowują trwałość dłużej. Wymiana filtra jest czynnością bardzo prostą, wystarczy odchylić materiał w wewnętrznej części chusty, wyjąć zużyty filtr i wymienić na nowy. 
CZYSZCZENIE CHUSTY, SZALI
Chustę (szal) należy prać ręcznie w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z mydłem. Przed praniem  należy wyjąć filtr węglowy. Suszyć w stanie rozwieszonym po każdym praniu.

 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
Chusta/szal antysmogowy SmoGa, 2 filtry N99 gratis, instrukcja obsługi.

 

PRODUCENT 
SmoGa
G2S ANNA JEZIERSKA
UL SIERPOWA 5/13
70-016 SZCZECIN
REGON: 321284144
Tel. (+48)  530747576  Tel. (+48) 609063827
 
e-mail: smoga@smoga.pl
  www. smoga.pl

 

 

 

 

 

Dane techniczne

Typ damskie

Opinie o produkcie (1)

17 grudnia 2018

Super flanelowy szalik- ciepły i jeszcze z filtrem- świetny wynalazek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl