Maska antysmogowa SmoGa Męska

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 4 dni robocze
Cena: 115,00 zł 115.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

LOGO 
Uwaga: Wzór maski losowy, może układać się inaczej niż na zdjęciu, zależnie od wykrojenia materiału. Każda maska jest ciekawa i niepowtarzalna. 
Maska SmoGa dzięki  nowej budowie wewnętrznej- włóknina osłonowa , filtracyjna typu SPUNBOND ( atest PZH) plus wymienny filtr węglowy zapewnia wysoki współczynnik filtracji, zachowując niskie opory oddychania i komfortowe użytkowanie.
Nadaje się do codziennego użytku, dobrze sprawdzi się w miejscach publicznych, takich jak szpitale, galerie handlowe, szkoły, czy środki transportu publicznego, zapewniając dodatkową ochronę przed drobnoustrojami. Oczywiście należy pamiętać, że musimy włożyć nieco większy wysiłek w oddychanie niż na co dzień, aby wdychane powietrze było poprawnie filtrowane.
BUDOWA MASKI
Przywiązujemy wagę do najdrobniejszych szczegółów, dlatego materiał wykorzystany do uszycia naszych masek posiada certyfikat Oeco-Tex oraz spełnia normy rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczące szkodliwych chemikaliów (REACH) Nr. 1907/2006 aneks XVII. Oznacza to, że w kontakcie ze skórą nasz maska nie wywoła reakcji alergicznych oraz podrażnień. Może być śmiało używana przez osoby o wrażliwej skórze oraz dzieci.
Sercem maski jest  filtr  SmoGa N99 składa się z pięciu warstw. SmoGa N99 z węglem aktywnym stosowany w maskach skutecznie absorbuje aż do 99% toksyn i zanieczyszczeń takich jak pleśń, kurz, dym tytoniowy, spaliny czy zawiesiny stałe PM 1.0, PM2.5 i PM10 (smog) - chroniąc przed groźnymi następstwami chorób zakaźnych.
Węgiel aktywny odpowiada za adsorpcję groźnych dla zdrowia metali ciężkich oraz częściowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Filtr w zależności od zanieczyszczenia powietrza wystarcza na 8-10h użytkowania (czyli na tydzień, gdy maska używana jest po 1,5h dziennie). Nie należy tego czasu przekraczać, gdyż pod wpływem wilgoci mogą zacząć się w nim rozwijać groźne dla układu oddechowego bakterie i drobnoustroje. 
Włóknina osłonowa –  włóknina filtracyjna polipropylenowa PP - SPUNBOND  - TEXFIL z certyfikatem jakości Oeko-Tex nadanym przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi oraz certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego  - PZH, stosowana w odzieży ochronnej i medycznej, izoluje twarz od włókniny filtrującej dzięki czemu wzmacnia pozostałe części maski, chroniąc je przed przetarciami i uszkodzeniami. Wykazuje dodatkowe funkcje filtracyjne co w efekcie daje filtrację na poziomie 99 %.
Maska SmoGa  posiada elastyczną taśmę okalającą twarz oraz ukryty zacisk nosowy, który dopasowuje się do kształtu nosa, dokładnie chroniąc drogi oddechowe. Maska SmoGa podczas użytkowania powinna ściśle przylegać do twarzy. Oddychanie w masce nie jest tak swobodne jak bez niej, dyskomfort nie pojawi się w przypadku regularnego równomiernego oddychania, może natomiast pojawić się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, gdy oddech jest przyspieszony i pogłębiony.
FILTR I JEGO SKUTECZNOŚĆ
Wymienny filtr SmoGa N99 a konkretnie włóknina filtracyjna do masek antysmogowych SmoGa spełnia standard NIOSH 42 CFR-84. Oznacza to, że układ włóknin filtracyjnych N99 filtruje powietrze z pyłów o rozmiarze większym niż 0.3 µm na poziomie nie mniejszym niż 99%.
SPOSÓB NAKŁADANIA I UŻYTKOWANIA PÓŁMASKI
Przed użyciem maski SmoGa, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone. Maski uszkodzone nie mogą być użyte. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania masek powinien przebiegać wg następującego schematu:
 

  1. Przed założeniem maski, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie półmaski do twarzy i większą skuteczność ochronną.
  2. Umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos.
  3. Taśmy elastyczne założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem. Dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność. Sprawdzić dokładnie prawidłowość założenia. Przyłożyć dłonie i przytrzymać. Mocno wydmuchnąć powietrze. W przypadku nieszczelności wyregulować pozycję maski SmoGa.
PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA
Wkład węglowy zachowuje skuteczność antysmogową przez około 50 godzin, w zależności od intensywności używania i stopnia zanieczyszczenia powietrza. Skuteczność antywirusową filtr zachowuje maksymalnie przez ok 8-10 godzin. Wymiana filtra jest czynnością bardzo prostą, wystarczy odchylić materiał w wewnętrznej części maski, wyjąć zużyty filtr i wymienić na nowy.
CZYSZCZENIE MASKI
Maskę należy prać ręcznie w gorącej wodzie z mydłem. Przed praniem maski należy wyjąć filtr węglowy. Suszyć w stanie rozwieszonym po każdym praniu. Maskę należy wyprasować gorącą parą przez bawełnianą szmatkę w celu odkażenia maski przed wirusami, po uprzednim wyjęciu filtra.
Produkty (maski) SmoGa są wyrobami rękodzielniczymi i nie są środkiem ochrony indywidualnej w rozumieniu Dyrektywy 89/686/EWG i nie mogą być stosowane w warunkach wymagających certyfikowanych środków ochrony indywidualnej. Certyfikat CE posiada filtr SmoGa.
FFP3- klasa ochrony filtra
R -półmaska wielokrotnego użytku
S,M,L - rozmiar maski
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl